دریافت*بررسی سقفهای كاذب و کابرد كارتن پلاست به عنوان سقف کاذب*

بررسی سقفهای كاذب و کابرد كارتن پلاست به عنوان سقف کاذب|cox30012252
هم اکنون فایل با موضوع بررسی سقفهای كاذب و کابرد كارتن پلاست به عنوان سقف کاذب آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست مطالب

عنوان:كارتن پلاست وسيله ي مناسب براي سقف كاذبمزاياي سقف كاذبمنابعكارتن پلاست وسيله ي مناسب براي سقف كاذب

قديم ترها واژه كارتن تنها در مورد ورقه هايي به كار مي رفت كه به طور كامل از بافتي كاغذي ساخته شده بودند و تنها وجوه تفاوت آنهارا مي شد در جنس و رنگ همان ماده اوليه، يعني كاغذ مشاهده كرد. اين ورقه ها در ضخامت ها و ابعاد گوناگون ساخته مي شدند و به تناسب مقاومتي كه از آنها انتظار مي رفت، مورد استفاده قرار مي گرفتند. عمده موارد استفاده از كارتن نيز به صنايع بسته بندي محدود مي شد. امروزه اما نسل جديدي از كارتن ها وارد بازار شده اند كه با تنوع بسيار بيشتري در شكل، رنگ، ابعاد و كارايي، باعث تسهيل بسياري از كارها شده اند. حتما شما هم در جاهاي مختلف با كارتن پلاست ها مواجه شده ايد يا حداقل اسم آنها را شنيده ايد و مي خواهيد بيشتر با ويژگي ها و كاربردهاي آنها آشنا شويد. پيش از هر چيز در مورد اين اجناس بايد گفت با توجه به اينكه شكل اين ورقه ها دقيقا شبيه به خويشاوندان كاغذي شان است، آنها را كارتن ناميده اند و از آنجا كه ماده اوليه اصلي آنها پلاستيك است، پسوند پلاست را نيز به آن افزوده اند تا بتوان تفكيك دقيقي بين اين دسته و كارتن هاي كاغذي يا مقوايي قائل شد.

نحوه ساخته شدن اين ورقه ها چندان پيچيده نيست؛ اگر سري به يكي از كارخانه هاي ساخت كارتن پلاست بزنيد، خواهيد ديد كه دستگاه ساخت آن شامل چند بخش عمده است. در بخش ابتدايي، دانه هاي پلاستيك كه در رنگ هاي مختلف تقسيم بندي شده و آماده تبديل به هر شكلي هستند، داخل دستگاه ريخته مي شوند. در اولين مرحله، اين دانه ها به وسيله حرارت ذوب مي شوند تا بتوانند شكل پذير شده و در قالب جديدي قرار گيرند.

پلاستيك مذاب بنا به ميزاني كه قابل تنظيم است و بستگي به ابعاد و گرماژ (ميزان وزن در مترمربع) دارد، روي هاي متحرك دستگاه كه به صورت نوار نقاله هستند، ريخته مي شود و از زير غلتك هايي كه دقيقا به اندازه ضخامت مورد نظر براي كارتن پلاست با صفحات متحرك فاصله دارند، رد مي شود. اين فرآيند باعث مي شود كه مايع مذاب پلاستيك در تمام سطح به صورت يكسان پخش شده و به صورت يك ورقه صاف و همگن از زير غلتك خارج شود. در مراحل بعدي ورقه كارتن پلاست در حالي كه به طرف قسمت برش حركت مي كند، سرد مي شود و حالت جامد به خود مي گيرد. ساختار دستگاه به گونه اي است كه عرض ورقه كارتن پلاست نيز كاملا قابل تنظيم است. همانگونه كه قبلا نيز اشاره شد، ضخامت اين ورقه را نيز مي توان به راحتي و به دلخواه تنظيم كرد. در بخش هاي بعدي ورقه يكپارچه كارتن پلاست در ابعاد مورد نظر برش مي خورد و آماده حمل و نقل به محل مصرف مي شود. البته در پاره اي موارد اين ورقه ها به صورت رول نيز قابل تهيه هستند و در اندازه هاي طولي بلندتر توليد مي شوند.

كارتن پلاست ها بسته به نوع ماده اوليه مورد استفاده مي توانند رنگ هاي گوناگوني داشته باشند. در بعضي موارد نيز مخلوط كردن دو يا چند ماده اوليه با رنگ هاي گوناگون به توليد كارتن پلاست هاي چندرنگ منجر مي شود.

آنچه تا به حال گفتيم فقط براي آشنايي مختصر با نحوه ساخته شدن كارتن پلاست بود، در صورتي كه قرار است بيشتر به موارد كاربرد اين اقلام بپردازيم. كارتن پلاست ها با توجه به تنوع در رنگ، ضخامت، اندازه و نيز داشتن ويژگي هاي خاصي كه به آنها اضافه مي شود، باعث شده اند كه اين روزها بسياري از كارها آسود ه تر و بي درد سرتر انجام شوند و نتيجه نيز راضي كننده تر باشد. در ادامه به كاربردهاي گوناگون اين ورقه هاي پلاستيكي مي پردازيم.

۱ محوطه بندي: با توجه به ويژگي هاي گوناگون مانند زيبايي، مقاومت در برابر رطوبت، سبك بودن، عايق بودن در برابر حرارت (تا حدي) و الكتريسيته، سهولت در تهيه ابعاد دلخواه، امكان نصب ساده، شكل پذيري، برش پذيري و ... مي توان از كارتن پلاست ها براي ايجاد محوطه هاي گوناگون و ديواركشي ساده استفاده كرد. براي اين كار مي توان به راحتي با تهيه سازه هاي ساده به وسيله چوب، پروفيل و امثال آن ديواره هاي كارتن پلاستي را نصب كرد. در غرفه بندي نمايشگاه ها و سازه هاي موقت، حصاركشي پروژه ها، پارتيشن بندي و استفاده هايي از اين دست، كارتن پلاست ها بامطالب دیگر:
📝آشنایی با صنعت چینی، مواد اولیه، نحوه تولید،پخت و ... چینی و لعابكاري فرآورده ها📝شناخت عوامل اقلیمی و بررسی رابطه اقلیم و انسان و تاثیرات اقلیم بر ساختمان📝بتن ساده و بتن مسلح و بررسی پيش تنيدگي و بتن پیش تنیده و سقف هاي پيش تنيده بتني، سقف یکطرف📝مربیان موفق، مسئولیت ها و اصول ارزشی مربیان و فلسفه مربیگری و نگاهی به تعلیم تربیت اسلامی📝آشنایی با برخی مباحث نظریه اعدا، بخش پذیری، خوش ترتیبی، اعداد اول و کران بالا و پایین همر📝ورزش و پیاده روی و تاثیر آن در بهبود بیماری قلبی و حرکات ورزشی مناسب برای بیماران قلبی📝آشنایی با Djammer یک وسیله موسیقیایی، دیجیتالی، متحرک، مجازی و شخصی📝آشنایی با خوابه نصیر الدین طوسی، زندگی، مذهب، تحصیل، شاگردان، اخلاق و آثار او📝ریزپردازنده ها و انواع ميكروپروسسورها و الکترونیک در زندگی امروز و آشنایی با پورتها و نرم📝آشنایی با فروغ فرخزاد، زندگی، آثار و گزیده اشعار او📝آشنایی با بافندگي حلقوي پودي ( گردباف ) و شرکت تولیدی بافت آزادی، فعالیتها و تاسیسات آن و📝بررسی خلاقیت در قرآن و تقویت و موانع خلاقیت و نقش مربیان در شکوفایی خلاقیت دانش آموزان📝طراحی خانه کودک و بررسی روانشناسانه آن، اهمیت معماری و اصول طراحی📝متانول، خواص و روشهای توليد و کاربرد آن و شبيه سازی رآکتور سنتز متانول📝مشاوره و میزان موفقیت مشاوران در آموزشگاهها و پیشرفت و موفقیت دانش آموزان📝بررسي ميزان هوش عاطفي، مهارت هاي ارتباطي و مديريت تعارض در مديران آموزشي و اجرايي دانشـگا📝بررسی میزان آشنایی مدیران با مفهوم ارتباطات یکپارچه در بازاریابی (IMC)📝بررسي رابطه ميان طبقات اجتماعي و نوع اعتياد در شهر تهران📝بزهکاری اطفال و اطفال بزهكار در ايران و انگليس و بررسي فقهي و حقوقي آن و کانون اصلاح و ترب📝بررسی تعدد زوجات در ایران و تاریخچه و قوانین و مشروعیت آن📝درمان دارویی و نکات درمانی بیماری های درمانگاهی و درمان سریع در مطب📝طراحي و ساخت يک کنترل دماي ديجيتالي تابلوهای برق📝ناتواني يادگيری، علل، انواع، تشخیص آن و خدمات آموزشی برای کودکان مبتلا به ناتوانی یادگیری📝بررسی علل و عوامل مهاجرت و يافتن انواع پيامدهاي مهاجرت ناشي از مهاجرت قزاقها به منطقه تركم📝بررسي نقش رسانه‌هاي جمعي و تلويزيون در الگوپذيري و رفتار کودکان