دریافت*بررسی گیاه شبدر قرمز Red Clover و ویژگیها و کابرد آن و مروری بر گياهان اصلاح کننده*

بررسی گیاه شبدر قرمز Red Clover و ویژگیها و کابرد آن و مروری بر گياهان اصلاح کننده|cox30012252
هم اکنون فایل با موضوع بررسی گیاه شبدر قرمز Red Clover و ویژگیها و کابرد آن و مروری بر گياهان اصلاح کننده آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 34

شبدر قرمز گیاهی است علفی و چند ساله كه در مناطق معتدله كره زمین می‌روید.

در شرایط مساعد این گیاه هفت ساله است ولی در آب و هوای گرم فقط دو سال عمر می‌كند‌. ارتفاع شبدر قرمز بسیار كم است و بیشتر از ۱۵ سانتی‌متر نمی‌شود‌. برگ‌های آن بیضی شكل و دراز و دارای سه برگچه است و به همین علت در قرون وسطی مورد احترام مسیحیان بوده زیرا آن را سمبل خداوند، مسیح و روح‌المقدس می‌دانستند‌. این گیاه از نظر داشتن مواد مغذی برای علوفه حیوانات به‌كار می‌رود.

تركیبات شیمیائی:گل شبدر دارای مواد شیمیائی مانند تریفولین، ‌ایزوتریفولین و اسانس روغنی می‌باشد. این گیاه دارای املاح معدنی مانند سلیس، ‌آهن، فسفر، ‌گوگرد، پتاسیم، منیزیوم، ‌منگنز، روی، ‌مس، سرب، نیكل و كبالت می‌باشد.

خواص داروئی:شبدر قرمز از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است.۱) مهمترین خاصیت شبدر قرمز ضد سرطان بودن آن است.۲) تمیز كننده خون و بدن است.۳) سرفه را برطرف می‌كند.۴) دردهای عضلانی را برطرف می‌كند.۵) تورم پوستی را از بین می‌برد.۶) شبدر تازه به‌عنوان مسهل به‌كار می‌رود.۷) درمان‌كننده آسم است.۸) برای درمان آب‌آوردگی بدن مفید است.۹) دل‌پیچه را برطرف می‌كند.۱۰) برای درمان آرتروز‌، رماتسیم و ورم بیضه باید برگ شبدر را در روغن زیتون جوشانیده و روی قسمت‌های دردناك بمالید.۱۱) برای طول عمر و جلوگیری از بیماری‌های قلبی شبدر قرمز بخورید.۱۲) تشنج را علاج می‌كند.۱۳) برای التیام زخم‌ها‌، ضماد شبدر قرمز را روی زخم‌ها بگذارید.۱۴) برای از بین بردن خارش شبدر را له كرده و روی پوست بمالید.

طرز استفاده:دم‌كرده: مقدار ۳۰ گرم گیاه خشك را در یك لیتر آبجوش ریخته و به مدت ۵ دقیقه دم كنید. مقدار مصرف آن یك فنجان سه بار در روز است.جوشانده شبدر: مقدار ۵۰ گرم سرشاخه‌های گل‌دار شبدر قرمز را در مقداری شیر یا آب ریخته و بگذارید مدتی بجوشد و پس از سردشدن به‌صورت ضماد روی پوست و یا قسمت‌های دردناك بدن بگذارید‌.

مضرات:مقدار مصرف زیاد شبدر خطرناك است زیرا دارای اسید سیانیدریك می‌باشد ولی استفاده متعادل از آن هیچ‌گونه خطری نداشته و بسیار مفید است.شبدر قرمز● کلیات گیاه شناسیشبدر قرمز گیاهی است علفی و چند ساله که در مناطق معتدله کره زمین می روید . در شرایط مساعد این گیاه هفت ساله است ولی در آب و هوای گرم فقط دو سال عمر می کند . ارتفاع شبدر قرمز بسیار کم است و بیشتر از ۱۵ سانتیمتر نمی شود . برگهای آن بیضی شکل و دراز و دارای سه برگچه است و بهمین علت در قرون وسطی مورد احترام مسیحیان بوده زیرا آنرا سمبل خداوند ، مسیح و روح المقدس می دانستند . این گیاه از نظر داشتن مواد مغذی برای علوفه حیوانات بکار می رود .● ترکیبات شیمیاییگل شبدر دارای مواد شیمیایی مانند تریفولین ،ایزوتریفولین و اسانس روغنی می باشد . این گیاه دریای املاح معدنی مانند سلیس ،آهن ، فسفر ،گوگرد ، پتاسیم، منیزیم ،منگنز، روی ،مس،سرب ، نیکل و کبالت می باشد .

مطالب دیگر:
📚برنامه مرتب کردن اعداد و جستجو، در سی شارپ📚برنامه دسترسی به آدرس مسیرهای مهم سیستم، در سی شارپ📚جزوه آنالیز و تجزیه کارگاهی انواع مصالح سازه ای مصرفی و نیروی انسانی در ساختمان📚پاورپوینت معماری سبز (پایدار)📚25 پرسش در مورد نماز جمعه به همراه پاسخ شش مرجع تقلید📚تحقیق همه چیز درباره رشته مهندسی عمران📚پاورپوینت آمنه (س)، مادر خورشید📚تحقیق آب و آبیاری📚تحقیق نگاهی به تاریخچه بافت پارچه در ایران📚هفت اشتباه مدیران تازه کار📚به خوبی پرداخت کنید، اما افراط نکنید.📚تحقیق چگونه ارتباط سازنده ‌تر با رئیس خود برقرار کنید؟📚تحقیق ابزار ایجاد هیأت مدیره ای موفق📚تحقیق دروغ هایی که کارفرمایان هنگام استخدام می گویند📚تحقیق به رئیستان راهکار ارائه دهید📚تحقیق ابزاری برای هدایت بهتر کارکنان📚تحقیق بازیافت مواد📚تحقیق کلماتی که کسب و کار شما را نجات خواهد داد📚پاورپوینت شبانی حضرت محمد (ص)📚پاورپوینت مصالح ساختمانی مخصوص دانشجویان معماری📚تحقیق دستگاه های خودپرداز و شبکه های ATM📚پروژه شبیه سازدستگاه خودپرداز (ATM) با #C در محیط ASP.NET به همراه پایگاه داده📚تحقیق نگرشي به روش تحليلي SWOT📚تحقیق مقدمه ای بر دانش مدیریت پروژه ها📚تحقیق مروري بر مديريت دانش در سازمان هاي پروژه محور